Autor: admin

Dokáže plyn LPG zničit motor?

questionTo, že plyn dokáže zničit motor je mýtus, nebo často opakovaný bezdůvodný názor. Problémy s vozy vybavené montáží LPG obvykle vznikaji ze dvou hlavních důvodů: nesprávně zvolená nebo nesprávně nainstalovaná instalace LPG. Třetím důvodem může být špatný stav vozu.

Máte-li správně zvolené komponenty systému LPG, jsou správně instalovány a nastaveny, přesně tak ručíme za hladký chod motoru při běžné údržbě (výměna oleje, filtrů, zapalovacích svíček, čištění a seřízení). Je také důležité, postarat se o celkový dobrý stav vozidla a komponentů, které nejsou přímo spojené s LPG.

Každý mýtus má svůj základ a logické opodstatnění, ale v mnoha případech stereotypy vytvořené kolem LPG úplne ztratily význam. Díky technologickému pokroku (sekvenční vstřikování plynu) většina problémů známých před 10 lety přestala existovat. Spíše než opakovat názory zahořklých řidičů se špatnou zkušeností, se zkusme postarat o své pozitivní návyky (pravidelné monitorování stavu motoru), a pak už nic v autě se kvůli přítomnosti LPG nebude kazit, a už vůbec ne explodovat. Správná volba, instalace a údržba zařízení bude stačit, aby co nejvíce z popsaných stereotypů nebylo nikdy potvrzeno.

Tagi:

O autorze