Autor: admin

Je-li LPG bezpecne?

O tom, zda je použití LPG je bezpečná, nebo ne vzniklo spousta mýtů a legend. Plyn v autě je tankovany do speciální nadrzi, které jsou mnohem odolnejsi než běžné benzinové nádrže. I při velmi silné srážky nadrz vypadne z havarovaného vozu neporušené.

safeNadrze jsou také vybaveny pojistnými ventily, aby se zabránilo úniku plynu LPG, i v pripade když motor běží a dráty pro přepravu plynu v kapalném stavu jsou poškozeny. V Polsku zakony bezpečnostní jsou přísnější než v jiných evropských zemích. Vzhledem k tomu, že vyžadují kromě standardizovaného zkušebního vyzkumu nadrzi vyplývajícího z předpisu ECE 67 R 01 dalsi vyzkum provádeneho stejným výrobcem. Oficiální instituce provádí podrobnou kontrolu kvality nadrzi a povoluje pak jeji pouziti po dobu 10 let. Ve studiích prováděných na nádrže LPG se také pokoušily o přestreleni nádrži naplněne plynem.

Tyto testy ukázaly, že i v případě, že kulka byla schopna propíchnut stěny nadrzi, diky silnému mrazu nadrz byla rychle samoopravena a únik plynu byl téměř úplně zastaven. V případě požáru, zacina fungovat pojistný ventil. Při velmi velké zvýšení teploty v zásobníku se otevře a uvolní část plynu ke stabilizaci tlaku, a zavře a zastaví další únik. Nebezpečí výbuchu plynu v nadrzi je mnohem menší než v tradiční palivové nádrže.

Tagi:

O autorze