Autor: admin

Je-li nutne pouzivat speciálně oleje aneb speciálně zapalovací svíčky pro motory s LPG systémem?

swiecaSpalování plynu LPG probíhá při vyšší teplotě než v případě benzínu, protože zapalovací svíčka vyžaduje vyšší napětí pro vytvoření jiskry. Samotná konstrukce svíčky pro LPG systémy je poněkud odlišna od zapalovací svíčky, kterou se používá běžné pro benzynove motory. Dalším rozdílem krome zmineneho vyššího napětí, potřebného pro výrobu jiskru je nastaveni menší mezery mezi elektrodami, než v pripade motorů zážehových. Tělo svíčky a elektrody jsou take vyrobeny z odolnějších materiálů.

Ale i pokud se rozhodnete používat tyto svíčky, stejne často je nutne kontrolovat jejich stav a ihned vyměnit v případě opotřebení. Správně fungujici zapalovací svíčka zabarvi se kolem elektrody do červenohněda. Avšak i v případě, že svíčka ma správnou barvu, mělo by se ji vymenit podle doporučení montérů plynových systémů. V případě výběru svíček mělo by se důvěřovat odborníkům na instalaci plynových LPG systémů v automobilech.

Mají zkušenosti s motory, ve kterých pouziva se různé dily systému zapalování a na základě pozorování mohou poradit, ktere svíčky jsou spravnou volbou. Ne vždy je vhodné používat zapalovací svíčky speciálně pro motory s LPG systémem. V některých případech bohate staci pouzit standardní svíčky, jejichž mezera mezi elektrodami je snížena. Doporučuje se také svíčky s jiným teplem, než ty, které používají výrobci pro motory zážehové.

Tagi:

O autorze