Autor: admin

Na co si dát pozor při nákupu vozidla, které je již předěláno na LPG?

U nákupu ojetého vozu kromě kontroly technické účinnosti vozidla předělaného na plyn, doporučujeme kontrolu plynové instalace v podobě testovací jízdy přímo na plyn. Samozřejmě, když je moznost, doporučujeme, aby také kontrolu provedl mechanik.

young man looking through magnifying glassKontrolujme však formality, a to:

  •  Zda instalace LPG byla registrována v technickém průkazu,
  • Jestli majitel auta má dokumenty, tj. výpis z osvědčení o schválení homologace a atest LPG nádrže (který budou po nás pak vyžadovat u technické zkoušky), a jestli nám poskytne tyto doklady u nákupu automobilů (důležité!)
  • Zkontrolujme také, jestli pro nádrži stále plati legalizace. Můžete jej buď vidět na kontrolní osvědčení pro nádrže nebo na typovém štítku nádrže, kde je vždy uvedené datum výroby (pro každou nádrž platí legalizace po dobu 10 let, a pak se dělá pro ni relegalizace nebo se vymění za novou).

Je také dobré zjistit, jaká elektronika je součástí plynové instalace. Jde o název řídící jednotky. Díky tomu budeme moci zjistit, zda můžeme najít v našem regionu, dílně, která bude schopna servisovat naši instalaci. Rozhodně nebude dobré, když po nákupu přijdeme na to, že v městě, kde bydlíme, a taky v okolí, nenajdeme firmu, která bude moci servisovat naši plynovou instalaci. Když se nepodaří před, tak po nákupu doporučujeme zkontrolovat stav plynové instalace v servisu LPG (např. u nás).

 

Tagi:

O autorze